3. Bölüm

LYONESS İLE KAZANÇ YOLLARI
Öncelikle Lyoness sistemi çok adil bir sistemdir. Lyoness’in en düşük gelir sağlayan kazanç sistemi bile bize nakit para olarak geri döner. Bu sistemde herkes üye yaptığı kişilerden ve üye yaptığı kişilerin de üye yaptığı kişilerin yaptıkları alışverişlerin %0.5’ini nakit para olarak kazanır. Ayrıca kendi yaptıkları alışverişlerin %1'ini ya da %2'sini nakit olarak alır. Bu özetten sonra söylediklerimizi bir örnek ile teyit edelim.

ÖRNEK ALIŞVERİŞ 1: MASA-SANDALYE TAKIMI
Aşağıdaki görselde gördüğünüz masa-sandalye takımını üye firmadan %15 indirimle satın alıyoruz. Ödenecek tutar olan 500 TL’yi kasada kredi kartımızla ya da nakit olarak ödüyoruz. %15 indirimin %1’i hesabınıza nakit olarak geri aktarılır. Bu 5 TL’dir. %0.5 arkadaşlık bonusu sizi üye yapan kişiye ve onu da üye yapan kişiye aktarılır. Bu 2.50 TL + 2.50 TL toplamda 5 TL yapar. %2’lik bir kısım bu şekilde dağıtıldıktan sonra geriye kalan %13’lük kısım özel pozisyon hesabımıza aktarılır. Bu kısımda 65 TL’dir.


ÖRNEK ALIŞVERİŞ 2: OTO AKSESUARLARI
Arabamızın lastiklerini değiştirmemiz gerekti. Üye firma %12 indirim yapıyor. Lastikler 450 TL. %1 hesabımıza nakit olarak geri yatırıldı yani 4.50 TL. Bizi üye yapan kişiye ve onu da üye yapan kişiye %0.5’lik kısımlar aktarıldı. Toplamda 4.50 TL. Geriye %10’luk bir indirim kaldı. Bu indirimde özel pozisyon hesabımıza aktarıldı. Bu miktar da 45 TL’dir.


Bu alışverişlerde görünmeyen %1’lik bir kısım Lyoness’e gider

Toparlayacak olursak Lyoness’in bize kazandırdığı en düşük kazanç nakit olarak aldığımız %1 ve yaptığımız üyeler ile onların yaptığı üyelerin alışverişlerinin %0.5’i dir.

POZİSYON GELİRLERİ
Az önce masa-sandalye takımı ve lastik aldık. Özel pozisyon hesabımıza 65 TL daha sonra da 45 TL aktarıldı. Bu iki miktarın toplamı 110 TL etti. Alışverişlerimizden kazandığımız özel pozisyonların her 110 TL’ye ulaşmasından sonra sistem bize bir özel pozisyon hesabı açar. Bir süre sonra bu 110 Liralar bize 990 TL olarak geri döner.


POZİSYONLARIN ÜRETİMİ
Hesaplamalara göre asgari ücretli bir insan rutin giderleri ile yılda böyle 4 tane 110 Lira elde edebilir. Doğrudan 10 tane üye yaptığınızı varsayalım, toplamda 40 pozisyon yapar. Onlarda asgari ücretle çalışan 10 kişiye bu kartı tavsiye ederlerse 400 pozisyon yapar. Onlarında tavsiyeleri ile 4000 poziyon oluşur ki pozisyonların üretimi sınırsızdır.


110 TL NASIL 990 TL OLUR?
Aşağıdaki görselde mavi ile gösterilen pozisyonlar bizim pozisyonlarımızdır. Sarı ile gösterilen pozisyonlar doğrudan tavsiyelerimizin elde ettiği pozisyonlardır. Mor ile gösterilen pozisyonlar ise Bizim üyemizin yaptığı üyenin pozisyonlarıdır. Ve gri ile gösterilen pozisyonlar dolaylının dolaylısı olan pozisyonlardır.

Görselde de gördüğünüz gibi her 110 Liralık pozisyon ortadan sanal bir çizgiyle ikiye bölünür. Bu çizginin sağ ve sol taraflarında 35’er tane 110 Liralık pozisyon elde edildiği zaman bizim 110 Liralık gelirimiz 990 TL olarak geri döner. Her pozisyon aynı şekilde ortadan ikiye bölünerek sağında ve solunda 35’er tane 110 Liralık pozisyon elde edildiği zaman 990 TL olarak geri döner. 


SİSTEM PROVİZYONU
Bu görselde 5. kazanç yolunu görmekteyiz. 4 kişiyi sisteme dahil ederseniz her oluşacak 110 Lira için ömrünüz boyunca kazanacağınız 290 TL’lik bir Provizyon ücretiniz olacaktır.


Toparlayacak olursak; 110 TL’lik bir pozisyon 35/35’lik pozisyon üretimi sonunda size 990 TL kazandırır ve bir defaya mahsus 4 kişiyi dahil ettiğinizde ömür boyunca kazanacağınız 290 Liranız olur.